Nasza oferta

Egzotyka

Indie, Nepal, Japonia, Kalifornia, Meksyk, Islandia

Japonia


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I: Wylot

Przejazd na lotnisko do Warszawy. Wylot. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ II: Tokio

Tokio największy ośrodek kulturalny, naukowy i gospodarczy kraju, siedziba słynnej giełdy tokijskiej. Zwiedzanie miasta: najstarszej świątyni w Tokio, położonej w dzielnicy Asakusa, ofiarowanej buddyjskiemu bóstwu miłosierdzia o imieniu Kannon, spacer po położonym obok świątyni pasażu handlowym Nakamise . Nocleg.

 

DZIEŃ III: Tokio

Dalszy ciąg zwiedzania  stolicy Japonii Tokio: najsłynniejsze sanktuarium sintoistyczne poświęcone cesarzowi Meiji, plac Pałacu Cesarskiego, budynek siedziby rządu, Muzeum Narodowe . Nocleg.

 

DZIEŃ IV: Nikko

Wycieczka do Nikko znajdują się tu najwspanialsze zabytki Japoni. W Nikko znajduje się zespół drewnianych świątyń shintoistycznych (z wyraźnymi śladami wpływu sztuki buddyjskiej), wznoszonych jako mauzolea członków rządzącego rodu Tokugawa. Głównymi obiektami są: świątynia Toshogu (1634-36 r.) i zespół świątyń Daiyuin-byo (druga połowa XVIII w.), ponadto zachowana m.in. świątynia shintoistyczna z VIII w. i buddyjska z IX w. (ośrodek pielgrzymkowy).
Zwiedzanie: chram Toshogu, posiadający ogromną ilość barwnych rzeźb, świątynia Rinoji słynąca z pawilonu trzech złoconych posągów Buddy, podziwianie wodospadu Kegon, uznanego za jeden z najpiękniejszych w Japonii, słynącego z pojawiającej się w słoneczny dzień tęczy. Nocleg.

 

DZIEŃ V: Kioto

Przejazd do Kioto- zwiedzanie dawniej stolica Japonii i siedziby cesarza. Historyczne Zabytki Starożytnego Kioto, które  są wymienione na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO to m.in. Kiyomizu-dera – wspaniała drewniana świątynia na zboczu góry, Kinkaku-ji – Złoty Pawilon, Ginkaku-ji – Srebrny Pawilon, Cesarska Willa Katsura – jeden z najważniejszych zabytków japońskiej architektury, Cesarska Willa Shugaku-in – jeden z najpiękniejszych ogrodów japońskich. Zamek Nijo Nocleg.

 

DZIEŃ VI: Nara

Przejazd do miejscowości Nara- była pierwsza stolica Japonii w latach 710-740 oraz 745-784 miasto znane pod nazwą Hejiô-kyô było siedzibą dworu cesarskiego i stolicą Japonii. Po przeniesieniu stolicy miasto stało się ważnym ośrodkiem klasztornym, utraciło natomiast znaczenie polityczne. Nara jest traktowana jako duchowe centrum jedności narodu. W pobliżu miasta, w zespole buddyjskiego klasztoru Horyuji z 607 r. zachowane są najstarsze na świecie drewniane budowle buddyjskie.Nocleg.

 

DZIEŃ VII: Hiroszimia

Hiroszima i  Himeja. W Hiroszimie trudno zapomnieć o jednej z największych światowych tragedii XX-wieku to miejsce zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej. Znajdują się tu liczne pomniki tragedii. Zobaczymy ruiny Pawilonu Promocji Przemysłu-100 metrów nad nim wybuchła bomba atomowa, a mimo to budynek jakimś cudem w znacznej mierze ocalał.
Jest to miejsce, które w ciągu kilku minut z 250 - tysięcznego, tętniącego życiem miejskiego organizmu, zamieniło się w kupkę popiołu, gdzie po ludziach zostały czasem tylko ich cienie, gdzie niemal 80 tysięcy osób zginęło na miejscu, ponad 13 tysięcy uznano za zaginione, ponad 30 tysięcy było rannych, a kilkadziesiąt tysięcy zmarło na chorobę popromienną? Godne uwagi miejca: Park Pokoju, Dziecięcy Pomnik Pokoju -powstał dzięki 10 - letniej Sadako, która w wyniku wybuchu zachorowała na białaczkę. Japończycy wierzą, że papierowe żurawie przynoszą zdrowie i długie życie. Dziewczynka postanowiła więc, iż takich żurawi złoży z papieru tysiąc, dzięki czemu wyzdrowieje. Niestety przegrała z chorobą, zanim je zrobiła. Muzeum Pokoju -to muzeum po prostu przytłacza i przeraża ogromem tragedii.W Himeji, zwiedzanie  najpiękniejszego w Japonii zamku "Białej Czapli", który przetrwał w takim stanie, w jakim był po zakończeniu budowy (1618 r.) obiekt ten znajduje się na światowej liście  dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nocleg

 

DZIEŃ VIII: Nagasaki

Przejazd do Nagasaki- zwiedzanie miasta: świątynia Suwa i Matsunomori ( z rzeźbami z XVII w), świątynie  buddyjskie gł. Z XVIII w. m.in. Sofuku-ji, most kamienny (XVII w), katedra Katolicka Urakami Tenshudo (XIX w). Nocleg

 

DZIEŃ IX: Hakone

Przejazd do Hakone -popularny ośrodek górski z jeziorem Ashi i widokiem na Mt Fuji,. Nocleg

 

DZIEŃ X: Hakone

Hakone- wieczorny powrót do Tokio

 

DZIEŃ XI : Tokio

Całodzienne zwiedzanie Tokio: Park Ueno, nowoczesna dzielnica stolicy Shinjuku,. Nocleg

 

DZIEŃ XII:

Wylot

 

DZIEŃ XIII:

Powrót do Polski.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przelot samolotem
  • Transfer na miejscu: pociąg, metro
  • Śniadania, obiadokolacje
  • Noclegi w Hotelu 3***
  • Pilot/przewodnik
  • Ubezpieczenie
  • Bilety wstępu wg programu

 

CENA: od 3 500 USD/os

Dodatkowo należy zabrać ze sobą 300 EUR.

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266