Nasza oferta

Wycieczki zagraniczne

Francja, Paryż, Szkocja, Londyn, Praga, Grecja, Hiszpania

Grecja II wersja


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd nad Balaton.

 

DZIEŃ II:

Przyjazd nad Balaton (9h). to największe jezioro w Europie Środkowej. Sezon turystyczny zaczyna się tutaj w połowie czerwca i trwa do połowy września (temperatura wody do 28°C). Balaton jest bezpiecznym kąpieliskiem - również i dla dzieci - ponieważ wzdłuż południowego brzegu dno jeziora obniża się bardzo łagodnie. Na jeziorze zakazane są sporty motorowodne, dzięki czemu panuje tu cisza i spokój. Natomiast są tu wymarzone warunki do uprawiania żeglarstwa i surfingu, a zimą do sportu bojerowego. Te wszystkie walory powodują, że Balaton jest niezwykle popularnym regionem dla przyjeżdżających na Węgry turystów. Północny brzeg Balatonu jest górzysty z charakterystycznymi stożkami wulkanicznych gór Badacsony i Szigliget. 1-godzinne zwiedzanie pięknego kurortu Balatonfüred położona na północnym brzegu Balatonu, na wschód od Tihany. Zabiegi lecznicze w tutejszych wodach mineralnych zaczęto stosować od 1722 roku. Z przystani w 1846 roku wyruszył pierwszy na Balatonie statek parowy. Z okolic pochodzą białe wina z gatunkiem Olaszriesling na czele. Ostatnim punktem zwiedzania będzie największe turystyczne miasto węgierskie Sofok: Największą atrakcję Siofok stanowią plaże, ciągnące się wzdłuż 17-kilometrowego brzegu. Synonimem wakacyjnego szaleństwa jest jednak Nagy Strand (Wielka Plaża), rozciągająca się obok przystani, na wschód od kanału Sio. Wzdłuż ciągnie się promenada Petofi i barwny jarmark wakacyjny. Po tej stronie, zwanej Aranypart (Złoty Brzeg), plaże są bardziej gwarne, a wokół nich wznoszą się wielkie hotele. Na zachód od kanału, tam gdzie rozciąga się Ezustpart (Srebrny Brzeg), est trochę spokojniej i bardziej kameralnie. Nocny przejazd do Grecji

 

DZEŃ III:

Przyjazd do Grecji. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Nocleg.

 

DZIEŃ IV:

Przejazd do miejscowości Saloniki, całodzienne zwiedzanie m.in. Biała Wieża, Rotunda, Agia Sofia, Dom Ataturka. Przy powrocie zwiedzanie Palarii. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Całodzienny odpoczynek nad morzem. Nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Wyjazd na Olimp - w mitologii greckiej Góra Olimp uważana była za siedzibę bogów olimpijskich, w tym najważniejszego – Zeusa. Z tego miejsca bogowie mieli kierować ludzkimi losami. Wierzono, że ilekroć jakiś człowiek próbował tam wejść, spadał z niego. Następnie przejedziemy na Meteory, zwiedzanie najwspanialszych budowli wzniesionych na skalnych szczytach Nocleg.

 

DZIEŃ VII:

Całodzienny odpoczynek nad morzem. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Całodzienny odpoczynek nad morzem Nocny przejazd do Istambułu.

 

DZIEŃ IX:

Zwiedzanie Istambułu- dawny Konstantynopol - twierdza na siedmiu wzgórzach w czasach antycznych stanowiła centrum starożytnego świata, była też kolebką pierwszych ludzkich cywilizacji. Nazwa Stambuł (Istanbul) pochodzi najprawdopodobniej od greckiej frazy eis ten polin co w wolnym tłumaczeniu oznacza wyrażenie w stronę miasta. Są to słowa z języka greckiego zniekształcone w wymowie przez Turków, którzy stolicę Bizancjum zaj ęli w XVI w. Data zdobycia Konstantynopola przez Turków Osmańskich - 1453 rok - do tej pory uważana jest za jedną z najważniejszych dat w historii ludzkości. Konstantynopol zmienił nazwę na Stambuł właśnie pod władzą tureckich sułtanów. To przez to miasto wiodły najważniejsze szlaki handlowe prowadzące z regionu Morza Śródziemnego do Morza Czarnego i następnie do Rosji. Rejs po Bosforze - cieśninie, która dzieli Istambuł na część azjatycką i europejską (dodatkowo płatne ok. 15 euro/os). Bosfor jest cieśniną oddzielająca Europę od Azji, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Wraz z cieśniną Daradnele, położoną na zachodzie Morza Marmara, tworzy ona przesmyk do Morza Egejskiego, znajdującego się w basenie Morza Śródziemnego. Nocleg.

 

DZIEŃ X:

Zwiedzanie Istambułu: największy port handlowy Turcji . Od wieków Stambuł stanowi największe tureckie centrum naukowe i kulturowe - pierwszy uniwersytet (Uniwersytet Stambulski) powstał tu w 1453 r. Podziwiać będziemy bogatą i barwną mozaikękulturoweą, bowiem w sposób wyjątkowo harmonijny łączy w sobie tradycję i architekturę europejskiego Zachodu i orientalnego Wschodu. Najbardziej europejską dzielnicą jest dzielnica Beyoglu – miejsce, w którym skupiają się wielkie centra handlowe, butiki, kafejki, restauracje, dyskoteki i puby. Turyści nazywają tę dzielnicę “dzielnicą rozrywki” ze względu na ilość i różnorodność proponowanych tu atrakcji. Natomiast w dzielnicach typowo azjatyckich, np. w Uskudarze kobietom nadal nie wolno pokazywać się publicznie z odsłoniętą twarzą. Istnieje możliwość rejsu na stronę azjatycką. Nocny przejazd do Belgradu.

 

DZIEŃ XI:

Całodzienne zwiedzanie Belgradu: Ratusz, Ruiny Pałacu/Zamku, park Kalemegdan – ruiny rzymskiej warowni i twierdza Kalemegdan z XVIIIwieku, cerkiew św. Sawy i św. Michała Archanioła. ( 9-godzinny postój w Belgradzie). Nocny przejazd do Polski.

 

DZIEŃ XII:

Powrót do kraju.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przejazd autokarem lux (barek, wc, video)
  • 6 noclegów
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Opieka pilota/przewodnika

 

CENA: od 1 350,00 PLN/os przy grupie 45 osób płacących

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266