Nasza oferta

Pielgrzymki

Włochy, Rzym, Ziemia Święta, Fatima, Hiszpania

Armenia - Gruzja


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wylot z Warszawy do stolicy Armenii - Erewań.

 

DZIEŃ II:

Przylot do Armenii. Przejazd do pogańskiej świątyni w Garni, wzniesiona przez armeńskiego króla Trdatesa I w pierwszym wieku. Następnie przejazd do wykutego w skale monastyru w Gerhard. W tym klasztorze, zgodnie z tradycją, była kiedyś przechowywana włócznia, którą rzymski żołnierz przebił bok Chrystusa. Nocleg.

 

DZIEŃ III:

Zwiedzanie stolicy Armenii - Erewań: spacer po mieście, Muzeum Starych Rękopisów oraz Muzeum – Pomnika, poświęconego męczeństwu Ormian. Przejazd do Eczmiadzyn, nazywanego ormiańskim Watykanem. Wizyta w ruinach dawnej świątyni w Zwartnoc, najważniejszym miejscu archeologicznym w Armenii. Nocleg.

 

DZIEŃ IV:

Przejazd do Dilijan, głównego miasta uzdrowiskowego Armenii; fakultatywne zwiedzanie, położonych w pięknej, górskiej scenerii, monastyrów Haghartsin i Goshavank. Przejazd nad jezioro Sewan, zwane „perłą Armenii”. Spacer nad jeziorem oraz zwiedzanie niezwykle ciekawego cmentarza ormiańskiego w Noraduz. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Przejazd w kierunku Gruzji. Zwiedzanie klasztoru Haghpat, fundowanego w X w n.e., wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Sanahin - jeden z największych w Armenii zespołów klasztornych, niegdyś słynny ośrodek naukowy (IV-XVIw.). Nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Całodniowe zwiedzanie Tbilisi, m.in. zwiedzanie starego miasta, XII – wiecznej świątyni Metekhi, która zachwyca wyjątkowo urokliwym położeniem na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari oraz zwiedzanie fortecy Abanotubani. Spacer wśród malowniczych uliczek miasta i wizyta w XI-wiecznej katedrze Sioni, w której koncentruje się życie religijne dzisiejszej Gruzji. Katedra jest siedzibą Katolikosa Eliasza II, czyli zwierzchnika autokefalicznego kościoła gruzińskiego. Następnie zwiedzanie Gruzińskiego Muzeum Sztuk Pięknych z arcydziełami sztuki gruzińskiej. Nocleg.

 

DZIEŃ VII:

Przejazd do Mtskheta, usytuowanej ok. 20 km od Tbilisi dawnej stolicy Gruzji (ok. 500 r.p.n.e, - ok. 500 r.n.e.), której powstanie historycy datują nawet na drugie tysiąclecie przed naszą erą. Mtskheta jest miejscem, w którym Gruzja przyjęła chrześcijaństwo w początkach czwartego wieku naszej ery. Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie, m.in.: klasztor Jvari (ok. VI w.n.e.) oraz katedra Svetitskhoveli (Xi w.n.e.). Następnie przejazd do miasta jaskiń – UPLISTSIKHE, datowanego na około VII w.p.n.e. Zwiedzanie – komnaty mieszkalne i sala rytuałów pogańskich. Przejazd do GORI – miejsca urodzenia Józefa Stalina. Zwiedzanie pomnika i Muzeum Józefa Stalina. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Przejazd do Kakheti słynącej produkcji znamienitych, gruzińskich win. Przejazd do Katedry Alawerdi, która jest jedną z najwyższych świątyń Kaukazu. W zabytkowym kompleksie znajdują się również: Pałac Chanów z XII wieku, refektarz oraz historyczne naczynia na wino. Przejazd do Gremi zwiedzanie fortyfikacji, wewnątrz której znajdują się trójkondygnacyjny pałac królewski, kościół pod wezwaniem Michała Archanioła, wieża oraz zabudowania mieszkalne. Całość stoi na skalistym wzgórzu, u podnóża Pasma Głównego Wielkiego Kaukazu. Malowniczy widok tworzą ceglane budowle i mury na tle ośnieżonych gór. Wnętrze kościoła zdobią freski, zaś w salach urządzono muzeum. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski w godzinach porannych. Powrót do kraju.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • przelot samolotem na trasie: Warszawa - Armenia- Warszawa
  • transfery podczas pobytu w Armenii i Gruzji (do dyspozycji autokar dostosowany do wielkości grupy)
  • 8 noclegów w Hotelach 3***
  • 8 śniadań, 8 obiadokolacji
  • opieka pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA: od 4 900 PLN/os przy grupie 45 osób płacących

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266