Nasza oferta

Pielgrzymki

Włochy, Rzym, Ziemia Święta, Fatima, Hiszpania

Islandia


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych, nocny przejazd do Danii.

 

DZIEŃ II:

Przejazd do Hanstholm- przeprawa promowa na Wyspy Owcze.

 

DZIEŃ III:

Przeprawa promowa na Wyspy Owcze - nazywane prawdziwym przyrodniczym eldorado. Jedną z głównych atrakcji są niezwykłe krajobrazy.

 

DZIEŃ IV:

Przepłynięcie na Wyspy Owcze do Torshaven - godz. 6.00 rano. Zakwaterowanie, zapoznanie się z okolicą. Wędrówka starym szlakiem górskim do wsi Gasadalur. Wizyta na „farerskiej rivierze” na Sandoy, gdzie plaży towarzyszą jedyne na archipelagu wydmy uformowane przez wiatr z bazaltowego piasku. Możliwość odbycia rejsów do nadmorskich klifów Vestmannabjrrgini, zamieszkiwanych przez dziesiątki tysięcy ptaków. Następnie zobaczymy lagunę Pollurin w Saksun. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Pobyt na Wyspach Owczych – zwiedzanie: najważniejsze zabytki wysp znajdują się w średniowiecznej duchowej stolicy wysp – Kirkjubrur, gdzie mieściła się siedziba biskupstwa. W osadzie zobaczymy kościół św. Olafa z XII w. i ruiny gotyckiej katedry św. Magnusa, zniszczonej przez lawinę śnieżną a XVII w. Na terenie dawnej posiadłości biskupiej jest też Roykstovan – najstarsza w Europie izba wzniesiona z drewnianych bali. Cennymi zabytkami są farerskie drewniane kościoły. Większość z nich powstała w XIX w. Udamy się także: do miejscowych skansenów, gdzie można zobaczyć, jak żyli przodkowie współczesnych Farerczyków. Nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Pobyt na Wyspach Owczych, na szczególną uwagę zasługuje starówka Tinganes w stolicy archipelagu - Tórshaven. Możliwość odprawienia Mszy Świętej. Po południu przeprawa promowa na Islandię - wypłynięcie o godz. 18.00

 

DZIEŃ VII:

Przepłynięcie na Islandię do Seydysfjordur na godz. 9.00 rano. Przejazd wybrzeżem, postoje na trasach widokowych. Przejazd na nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Wycieczka do Reykjaviku: skansen Arbaer, katedra, muzeum Narodowe, posiadające eksponaty z okresu wikingów, pomnik Leifa Erisona - legendarnego odkrywcy Ameryki, gmach Parlamentu, uniwersytet. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Wycieczka do Krainy Landmannalagua - naturalnych obszarów geotermalnych centralnej części wyspy, przejazd przez malownicze tereny, doliną Thjorssardalur, gdzie zaobaczymy strome góry, pola lawy oraz naturalne gorące źródła, gdzie zażyjemy goracej kąpieli, przejazd do wschodniej części wyspy, do najsłynniejszego wulkanu - Hekla, uznanego w średniowieczu za „ wrota piekieł” Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ X:

Wycieczka do południowej części wyspy – przejazd przez przełęcz Hellisheidi, z przepięknymi widokami na ogromną równinę uformowana przez lodowcowe rzeki, dalsza podróż u podnóża majestatycznych gór, przez wioski, w kierunku wybrzeża, gdzie zobaczymy kolonie maskonurów i innych gnieżdżących się tutaj ptaków morskich, po drodze wizyta przy dwóch malowniczych wodospadach Seljalandsfoss i Skogarfoss. W drodze powrotnej objazd robiącego ogromne wrażenie lodowca Solheimajokull. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ XI:

Wycieczka do położonych wśród pól lawy „Białej Laguny”, gdzie będziemy odpoczywali i kapali się w bogatej w minerały leczniczej wodzie z gorących źródeł, wizyta w wiosce rybackiej Grindalik, gdzie na skalnym przylądku mają swoje miejsca godowe tysiące ptaków morskich. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ XII:

Wycieczka statkiem do chronionej części zatoki Faxaflai, gdzie zobaczyć możemy wieloryby błękitne, Humpbacki, orki, delfiny, morświny, płetwale i różne gatunki ptaków morskich, spacer po mieście. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ XIII:

Wizyta w islandzkim „raju’ – mieście Hveragerdi, gdzie gorące źródła wykorzystywane są do hodowli warzyw i kwiatów, przejazd do krateru wulkanu Kerid i dalej do Skalholt, zwiedzanie historycznej siedziby biskupów, przejazd nad największy wodospad Islandii Gullfoss i do gejzeru Strokkur, który wyrzuca co 5-10 minut kolumny gorącej wody na wysokość 30 metrów, przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie mieściła się dawna siedziba Parlamentu Islandii (pierwsza tego rodzaju instrukcja na świecie), położona między peknięciami lawy – przebiegała tam linia dzieląca płyty kontynentów Ameryki i Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

 

DZIEŃ XIV:

Wykwaterowanie, przejazd do Seydysfjordur, przeprawa promowa do Danii - wypłynięcie o godz. 13.00.

 

DZIEŃ XV, XVI:

Przeprawa promowa do Danii - przypłyniecie na godz. 17.00. nocny przejazd do Polski.

 

DZIEŃ XVII:

Przyjazd do Polski.

 

 

ZAPEWNIENIA:

  • Przejazd autokarem lux (barek, WC, video)
  • Przeprawy promowe na trasie dania-Wyspy Owcze-Islandia-Dania
  • 9 noclegów
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie Kl i NNW

 

CENA: od 4 500PLN/os przy grupie 45 osób płacących

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266