Nasza oferta

Pielgrzymki

Włochy, Rzym, Ziemia Święta, Fatima, Hiszpania

Śladami Katedr i Kościołów Monarchii Brytyjskiej


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd w godzinach porannych. nocny przejazd do Anglii przez Niemcy, Belgię, Francję

 

DZIEŃ II:

Przeprawa Eurotunelem- Calais-Folkstone. Przejazd do Canterbury, zwiedzanie miasta: spacer po starym mieście, przejście murami obronnymi, Muzeum Canterbury Tales, Katedra w Canterbury. Noclegi w Hotelu Formule 1 pod Londynem.

 

DZIEŃ III:

Przejazd do Oxford, zwiedzanie miasta akademickiego. Po południu zwiezanie Stratford-miasta Szekspira. Zwiedzanie Warwick Castle- najwspanialszy angielski średniowieczny zamek z 1000-letnia historią. Nocleg.

 

DZIEŃ IV:

Przejazd do Szkocji. Do południa zwiedzanie Glasgow: George Square ze wspaniała wiktoriańską zabudowlą i gotycką katedra, jedyna duza świątynia, która przetrwała bez szwanku burzliwie czasy szkockiej reformacji, provond's Lordship- sredniowieczny dom, obecnie muzeum, w którm ponoć w 1566 zatrzymała sie Maria Stuart. Odwiedzimy też Muzeum Życia i Sztuki Religijnej. Po południu zwiedzanie Stirling: Stare Miasto, kościół Hollyroode, wizyta w Stirling Castle, wznoszącym się wysoko na skalistym wzgórzu. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Przejazd do Highland- tajemnicza Szkocja: zamek, jeziora i duch Wiliama Waleca, zwiedzanie: ort Wiliam, Wodospady, Glencoe. Przejazd na jezioro Loch Lomond- najwieksze jezioro w Wielkiej Brytanii; odpoczynek. Przejazd wzdłóz jeziora Lochness gdzie według legendy straszy potwór Nessi. Nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Zwiedzanie przepięknej stolicy Szkocji- Edynburga, zwiedzanie zamku królewskiego wybudowanego na wygasłym wulkanie z przepięknymi witrazami w kaplicy św. Margaret, Starego Miasta, Królewska Mila. Muzeum Whiskey, pałac Hollyrood. Nocleg.

 

DZIEŃ VII:

Przejazd do Pałacu Scone- jest jedynym z najstarszych i najświętszych miejsc w całej Szkocji. To w Scone przechowywany był Kamień Przeznaczenia. Zwiedzanie Linlithgow Palace- miejsce urodzenia Marii Stewart. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Przejazd do Opactwa w Melrose: zbudowane już w XII wieku, jednak niewiele z tej pierwotnej budowli zachowało się po dziś dzień. Najlepiej zachowany jest kościół, który, mimo że będący w ruinie, potrafi jeszcze zachwycić pięknej swej architektury. Samo Melrose to niewielkie, miłe miasteczko, w otoczeniu którego nie brak uroczych miejsc. Przejazd w kierunku Londynu, po drodze zwiedzenie York: największa w Anglii gotycka Katedra Minster, " Jorvik Viking Center"- wioska Wikingów z X w. i Clifford's Tower- pozostałość po York Castle, spacer po uroczym centrum Yorku. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Zwiedzanie Londynu: Buckingham Palace, ceremonia zmiany warty pod Pałacem Bucgigham, Westminister Abbey Parlament, Big Ben, White Hall, Downing Street, Trafalgar Square, National Galery, Piccadilly Curcus. Nocleg.

 

DZIEŃ X:

Zwiedzanie Londynu: Hyde Park, Ogrody Kensington, Muzeum Histroii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta, Science Museum. Nocleg.

 

DZIEŃ XI:

Zwiedzanie Londynu: British Museum, Covent Garden, Chinatown. Nocny powrót do kraju.

 

DZIEŃ XII:

Przyjazd do kraju.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przejazd autokarem lux (bark, viedo, wc)
  • 9 noclegów
  • 9 śniadań
  • 9 obiadokolacji (1-daniowychw barach)
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NWW

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266