Nasza oferta

Pielgrzymki

Włochy, Rzym, Ziemia Święta, Fatima, Hiszpania

Sanktuaria Maryjne i Katedry Hiszpanii


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Ołomuńca, zwiedzanie miasta: jedna z największych Starówek w Czeach: Katedra św. Wacława, Rynek z Ratuszem, Kaplica św. Jana Sarkandra i szlak Sarkandrowski. Nocleg w Czechach.

 

DZIEŃ II:

Przejazd do miasta Lucerna (szwajcaria): Stare MIasto,najstarsze świetnie zachowane mosty drewniane z XIV i XV wieku, obwarowania miejsce, odpoczynek nad Jeziorem Czterech Kantonów. Przejazd do Genewy na nocleg.

 

DZIEŃ III:

Przejazd do Avignon-zwiedzanie miasta, dawnej stolicy papieskiej w czasie "niewoli awiniońskiej": Pałac papieski, kościół NMP, ogrody, stary most St-Benezet. Nocleg na terenie Francji.

 

DZIEŃ IV:

Przyjazd do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii; reprezentacyjny deptak na Ramblach, Katedra sw. Eulalii na katalońskiej starówce Barrio Gotic, spacer śladami Gaudiego, Sagrada Familia, Park Guel. Przejazd do sanktuarium maryjnego Montserrat ze słynnacą łaskami figurą NMP, zwana Morenetą. Msza Święta, czas wolny w sanktuarium. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Całodzienny odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Saragossa, zwiedzanie: odwiedziny w jednym z najważniejszych sanktuariów maryjnych Hiszpanów i mieszkańców Ameryki Łacińskiej: w Katedrze Nuestra Senora del Pilar; zwiedzanie innych kościołów Saragossy, Aljaferii- największej budowli Maurów poza Andaluzją. Przejazd na nocleg.

 

DZIEŃ VII:

Przejazd do Toledo, hiszpańskiego, średniowiecznego miasta, w którym niemal na każdym kroku spotkamy ślady wielkiego mistrza malarstwa- El Greco. Zobaczymy jego dom rodzinny, a także jedno z największych dzieł tego miastrza: Pogrzeb Hrabiego Orgaza" w kościele św. Tomasza. Zwiedzanie Katedry NMP ze wspaniałymi dziełami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej, klasztor San Juan de los Reyes z krużgankami w stylu izabelinskim, panorama miasta. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Przejazd do Madrytu, wizyta w katedrze M.B. Almudena, zwiedzanie: okolice Pałacu Królewskiego, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Plaza Espana, kościół S.Pedro, możliwość zwiedzania Muzeum Prado. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Przejazd do miasta Avila (św. Teresa)- Msza Święta w konwencji Karmelitańskim, następnie zwiedzanie: katedra z XII wieku (najstarsza w Hiszpanii), dom św. Teresy. Przejazd do El Escorial-zwiedzanie fascynującego kompleksu klasztornego składającego się z klasztoru, dwóch pałaców, kościoła, dwóch panteonów i niezliczonych skarbów sztuki. Przejazd na nocleg w Roses.

 

DZIEŃ X:

Przejazd do Mediolanu- po drodze krótki postój na Riwierze francuskiej. Nocleg.

 

DZIEŃ XI:

Zwiedzanie Mediolanu: stadion, Katedra, zamek obronny Sforzów- Castello Sforzo, gotycki kościół Santa Maria delle Grazie ze słynnym freskiem Leonardo da Vinci: Ostatnia Wieczerza. Nocny powrót do kraju.

 

DZIEŃ XII:

Powrót do Polski.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przejazd autokarem lux
  • 9 noclegów
  • 9 śniadań
  • 9 obiadokolacji
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NWW

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266