Nasza oferta

Pielgrzymki

Włochy, Rzym, Ziemia Święta, Fatima, Hiszpania

Ziemia Święta


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tel Avivu.

 

DZIEŃ II:

Przylot do Izraela. Przejazd w kierunku Nazaretu. Po drodze: Cezarea Nadmorska - port i miasto założone przez Heroda Wielkiego. Następnie postój w Hajfie- porcie i jednym z najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego. Wyjazd autokarem na Górę Karmel, gdzie znajduje się Sanktuarium Stella Maris. Podziwianie przepięknej panoramy na Zatokę Hajfy, Świątynię i Ogrody Bahai. Przejazd do Nazaretu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ III:

Śniadanie. Zwiedzanie Nazaretu: neogotycka Bazylika Zwiastowania NMP, Mary’s Well (Źródło Maryi), Warsztat Św. Józefa. Wizyta w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu- przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Po południu wjedziemy specjalnymi taksówkami na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Wizyta w Kościele Przemienienia. Powrót do hotelu w Nazarecie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ IV:

Śniadanie. Przejazd do Tyberiady (całodzienny pobyt), zwiedzanie Góry Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie Tabgha- miejsce cudu rozmnożenia ryb i bochenków chleba, gdzie zwiedzimy Kościół Rozmnożenia Chleba (posiadający mozaikę podłogową z IV wieku). Dalej do Kafarnaum- gdzie zobaczymy ruiny starożytnej synagogi i domu Św. Piotra. Następnie przejażdżka statkiem po jeziorze Galilejskim. Po południu wizyta w Yardenit- baptysterium – tradycyjne miejsce chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan- odnowienie sakramentu Chrztu Świętego. Powrót do hotelu w Nazarecie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ V:

Śniadanie. Przejazd przez dolinę Jordanu do Jerycho- najstarszego miasta na świecie- Góra Kuszenia i Sykomora (Drzewo Zacheusza). Następnie Qumran- miejsce gdzie dokonano odkrycia słynnych zwojów znad Morza Martwego. Po południu przejazd nad Morze Martwe położone 450 metrów poniżej poziomu morza. Czas na kąpiele w Morzu Martwym w wodzie o zasoleniu 28%. Przejazd do Jerozolimy, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ VI:

Śniadanie. Przejazd do Betlejem-miejsca narodzenia Jezusa, gdzie odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Przejazd do Beit Sahur i wyjazd na Pole Pasterzy. Po południu przejazd do Ein Karem- wizyta w Sanktuarium Nawiedzenia Św. Elżbiety i narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Jerozolimie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VII:

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy rozpoczniemy od Góry Oliwnej ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, odwiedzimy Bazylikę Wniebowstąpienia, kościół „Pater Noster- Ojcze Nasz” i „Dominus Flevit- Pan Zapłakał”. Wizyta na Górze Syjon, gdzie zwiedzimy Wieczernik, Grobowiec Króla Dawida, Kosciół Dormition Abeby, Kościół Św. Piotra z Gallicantu. Powrót do hotelu w Jerozolimie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy (Stare Miasto): Kościół Św. Anny i Pool of Bethesda, Ściana Płaczu, Świątynie, Meczety. Następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Po południu tropienie śladów naszego Pana – przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Ecce Homo oraz Kościoła Holy Sepulcher, Kościół Biczowania, Bazylika Grobu Pańskiego. Na zakończenie dnia wizyta w markecie w Starym Mieście. Powrót do hotelu w Jerozolimie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

 

 

ZAPEWNIAMY:

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa – Tel Aviv, Amman - Warszawa
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe
 • Zakwaterowanie
 • Wyżywienie
 • Transfery autokarem
 • Opieka pilota/przewodnika z Polski
 • Opieka lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Bilety wstępu

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • posiłków i napojów na pokładzie samolotu
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych

 

CENA: od 1 200 USD/os przy grupie 45 osób płacących

 

Przy zapisie należy dostarczyć:

 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich.

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266