Nasza oferta

Oferty specjalne

USA, Indie

USA


USA - Wschodnie Wybrzeże

TERMIN: lipiec/sierpień 2017

 

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ I:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot z Polski. Przylot do Nowego Jorku, transfer z lotniska do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ II:

Śniadanie. Rano zaczynamy zwiedzanie Nowego Jorku. W programie: World Trade Center, rejs statkiem na Liberty Island, gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt, Statua Wolności. Powrotny rejs na Manhattan. W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. W programie: początek ulicy Broadway, czyli miejsce narodzin Nowego Jorku, najstarszy miejski park Bowling Green, posąg byka - symbol potęgi Nowojorkskiej Giełdy. Budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera, firma Standard Oil. Budynki dawnych wielkich armatorów w tym właścicieli Titanica. Kościół św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu bliźniacze wieże. Wall Street przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej ,Woolworth Building, zbudowany w 1913 roku w stylu gotyckim budynek o wysokości 241m przez 17 lat był największym budynkiem świata. Stara przystań South Street Sea Port, z której rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge. Przejazd przez Chińską Dzielnicę i postój przy budynku ONZ. Wizyta w Metropolitan Opera i Rockefeller Center, gdzie znajduje się Złoty Prometeusz. Nocleg.

 

DZIEŃ III:

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Nowego Jorku: Empire State Bulding, Katedra św. Patryka, 5 aleja, Muzeum Historii Naturalnej, Central Park, Muzeum Historii Sztuki. Przejazd do Atlanic City na nocleg.

 

DZIEŃ IV:

Śniadanie. Atlantic City spacer na oceanem. Następnie przejazd do Filadelfii. Zwiedzanie Filadelfii zaczniemy od historycznej dzielnicy ściśle związanej z narodzinami Stanów Zjednoczynych, zobaczymy słynne budynki jak między innymi Independence Hali, gdzie podpisano Deklaracje Niepodległości. Zobaczymy także jeden z symboli tamtych lat, Dzwon Wolności. Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej to kolejny punkt programu, zwiedzanie świątyni i terenów Amerykańskiej Częstochowy. Wizyta na przyległym cmentarzu, na którym w alei zasłużonych spoczywają żołnierze I i II Wojny Światowej a także słynny malarz, autor "Golgoty" Jan Styka. Jest tu także popiersie gen. Andersa. Zobaczymy też pierwszą kaplicę przerobioną ze stodoły, gdzie odbyły się pierwsze nabożeństwa. Przejazd na nocleg do Waszyngtonu.

 

DZIEŃ V:

Śniadanie. Podróż do Waszyngtonu. zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych rozpoczynamy od wizyty Cmentarzu Arlington, gdzie pochowany został między innymi Prezydent Kennedy. Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki. Z cmentarnego wzgórza rozciąga się widok na gmach Pentagonu. W dalszej części programu wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamksiej, przy którym znajduje się najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Muzeum Lotnictwa. Nocleg w Waszyngtonie.

 

DZIEŃ VI:

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Waszyngtonu: udamy się pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem na trasie jest Kościół Prezydencki a następnie Kapitol. Po drodze zobaczymy Pomnik Kazimierza Pułaskiego. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Stalion. Nocleg w Waszyngtonie.

 

DZIEŃ VII:

Śniadanie. Przejazd nad wodospad Niagara. Po drodze postój nad jeziorem Erie. Nocleg.

 

DZIEŃ VIII:

Śniadanie. Pobyt nad wodospadem Niagara. Cały spacer z dojściem do przeciwnego brzegu wodospadu kanadyjskiego zajmuje do dwóch godzin. Wokół wodospadu jest wiele atrakcji dla turystów oprócz samego widoku na wodospad. Najciekawsza z nich to rejs małym stateczkiem który podpływa prawie pod same kaskady. Nocleg.

 

DZIEŃ IX:

Śniadanie. Przejazd do Nowego Jorku. Ostatnie wspólne zakupy. Nocleg.

 

DZIEŃ X:

Śniadanie. W zależności od godzin wylotu zwiedzanie miasta. Przejazd do lotnisko. Wylot z Nowego Jorku

 

DZIEŃ XI:

Przylot do Polski.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przelot samolotem (bagaż podręczny, bagaż rejestrowany)
  • 9 noclegów w pokojach 4-osobowych ( 2 podwójne łóżka)
  • 9 śniadań 9 obiadokolacji
  • Transfer na miejscu
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA: 8.000,00 PLN/os

Na bilety wstępu należy ze sobą zabrać 150 USD/os

Na potrzeby własne należy zabrać ze sobą min 200USD/os

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266