Nasza oferta

Egzotyka

Indie, Nepal, Japonia, Kalifornia, Meksyk, Islandia

Islandia


PROPONOWANY PROGRAM:

DZIEŃ I:

Wylot z Polski. Przelot samolotem do Islandii.

 

DZIEŃ II:

Wycieczka po Reykjaviku: skansen Arbaer, katedra, Muzeum Narodowe, posiadające eksponaty z okresu wikingów, pomnik Leifa Ericssona - legendarnego odkrywcy Ameryki, gmach Parlamentu, uniwersytet. Nocleg

 

DZIEŃ III:

Wycieczka do Krainy Landmannalagua - naturalnych obszarów geotermalnych centralnej części wyspy, przejazd przez malownicze tereny, doliną Thjorssardalur, gdzie zobaczymy strome góry, pola lawy oraz naturalne gorące źródła, gdzie zażyjemy gorącej kąpieli, przejazd do wschodniej części wyspy, do najsłynniejszego wulkanu - Hekla, uznanego w średniowieczu za "wrota piekieł". Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ IV:

Wycieczka do południowej części wyspy - przejazd przez przełęcz Hellisheidi, z przepięknymi widokami na ogromną równinę uformowaną przez lodowcowe rzeki, dalsza podróż u podnóża majestatycznych gór, przez wioski, w kierunku wybrzeża, gdzie zobaczymy kolonie maskonurów i innych gnieżdżących się tutaj ptaków morskich, po drodze wizyta przy dwóch malowniczych wodospadach Seljalandsfoss i Skogarfoss. W drodze powrotnej objazd robiącego ogromne wrażenie lodowca Solheimajökull. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ V:

Wycieczka do położonej wśród pól lawy "Błękitnej Laguny", gdzie będziemy odpoczywali i kąpali się w bogatej w minerały leczniczej wodzie z gorących źródeł, wizyta w wiosce rybackiej Grindalik, gdzie na skalnym przylądku mają swoje miejsca godowe tysiące ptaków morskich. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ VI:

Wycieczka statkiem do chronionej części zatoki Faxaflai, gdzie zobaczyć można wieloryby błękitne, Humpbacki, orki, delfiny, morświny, płetwale i różne gatunki ptaków morskich, spacer po mieście. Nocleg w Reykjaviku.

 

DZIEŃ VII:

Wizyta w islandzkim "raju" - mieście Hveragerdi, gdzie gorące źródła wykorzystywane są do hodowli warzyw i kwiatów, przejazd do krateru wulkanu Kerid i dalej do Skalholt, zwiedzanie historycznej siedziby biskupów, przejazd nad największy wodospad Islandii Gullfoss i do gejzeru Strokkur, który wyrzuca co 5-10 minut kolumny gorącej wody na  wysokość 30 metrów, przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie mieściła się dawna siedziba Parlamentu Islandii (pierwsza tego rodzaju instytucja na świecie), położona między pęknięciami lawy - przebiegała tam linia dzieląca płyty kontynentów Ameryki i Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

 

DZIEŃ VIII-IX:

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Przylot do Polski.

 

 

ZAPEWNIAMY:

  • Przelot samolotem
  • Transfery podczas pobytu na Islandii
  • noclegi
  • opieka pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA: od 6 500 PLN/os

ul. Stawowa 3/2

40-095 Katowice

NIP: 643-113-38-61

tel. +48 32 206 85 62

kom. +48 507 179 108

kom. +48 501 771 782

e-mail: info.abraksas@interia.pl

Nr rachunku bankowego

ING Bank Śląski

8510501214-100000227132-7880

Nr walutowego konta bankowego w EUR:

ING BSK PL 64 1050 1214 1000 0090 7243 1266